Zarząd Powiatu na posiedzeniu 22 stycznia:
§
Przyjął sprawozdanie Komisji Bezpieczeństwa i Porządku z działalności za 2003 rok.
W ubiegłym roku Komisja Bezpieczeństwa i Porządku odbyła 4 posiedzenia, w trakcie, których określiła najważniejsze priorytety pracy na rok 2003. W oparciu o informacje powiatowych, służb, inspekcji i straży dokonała oceny realizacji Powiatowego programu zapobiegania przestępczości oraz ochrony bezpieczeństwa obywateli i porządku publicznego. Oceniała, że nastąpiła poprawa bezpieczeństwa obywateli w zakresie:
- istniejących zagrożeń, unikania ich i przeciwdziałania;
- przeciwdziałania przestępczości i demoralizacji nieletnich;
- bezpieczeństwa w ruchu drogowym.
W minionym roku Komisja podjęła działania zmierzające do zintensyfikowania pracy na terenach szczególnie zagrożonych przestępczością poprzez uruchomienie dodatkowych patroli prewencyjnych funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji. Powiatowym inspekcjom zwróciła uwagę na kontynuowanie działań zwiększających skuteczność kontroli bezpieczeństwa sanitarnego – prowadzenia monitoringu w celu dostosowania stanu sanitarnego budynków, obiektów i lokali do wymogów Unii Europejskiej. Realizowała działania w kierunku prowadzenia patroli rzecznych na terenach zagrożonych powodzią. Kontynuowała działania zmierzające do rozwiązania problemu zagospodarowania odpadów i zwłok zwierzęcych poprzez nawiązanie przez samorządy gminne współpracy z firmą, która prowadzi taką działalność. Opracowała propozycje podziału środków finansowych w budżecie powiatu na realizację Powiatowego programu zapobiegania przestępczości oraz ochrony bezpieczeństwa obywateli i porządku publicznego. Do samorządów gminnych z terenu powiatu wnioskowała o udzielenie środków finansowych z budżetów gmin na zadania z zakresu bezpieczeństwa publicznego w gminach, realizowane przez Komendę Powiatową Policji i gminne Posterunki Policji.
§
Na wniosek Naczelnika Wydziału Komunikacji Transportu i Dróg Publicznych Zarząd Powiatu wyraził zgodę na uruchomienie procedury przetargowej w zakresie wykonania remontu cząstkowego oraz utrwalenia i regeneracji nawierzchni bitumicznych dróg powiatowych.
§
Na wniosek Urzędu Gminy w Rząśniku uzgodnił warunki zabudowy dla działki położonej we wsi Wólka Folwark oraz działki położonej w Rząśniku. W obydwu przypadkach chodzi o inwestycje polegające budowie budynku gospodarczego.
§
Podjął decyzję w sprawie skierowania jednej osoby do Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego Samodzielnego Publicznego Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Wyszkowie. Na dzień dzisiejszy w Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym w Wyszkowie są dwa wolne miejsca.
§
Podjął decyzję w sprawie sprzedaży samochodu Starostwa, marki Fiat 170. W/w samochód jest wyeksploatowany, wymaga remontu oraz nakładów finansowych. Obecnie samochód nie jest użytkowany.
§
Wyraził pozytywną opinię na temat wyłączenia szkół dla młodzieży ze struktury Centrum Kształcenia Ustawicznego i utworzenia szkoły dla młodzieży o profilu ekonomicznym. Zajął jednocześnie stanowisko, że organem prowadzącym powinien pozostać Urząd Marszałkowski..
Zgodnie z § 22 rozporządzenia MENiS z dnia 13 czerwca 2003 r. w sprawie rodzajów, organizacji oraz sposobu działania publicznych placówek kształcenia praktycznego, w tym publicznych ośrodków dokształcania i doskonalenia zawodowego działające w centrach kształcenia ustawicznego szkoły dla młodzieży mogą wchodzić w skład centów kształcenia ustawicznego do zakończenia kształcenia w tych szkołach. Począwszy od roku szkolnego 2004/2005 nie dokonuje się naboru do klas I szkół dla młodzieży, chyba że organ prowadzący, w terminie do 1 września 2004 r., postanowi o wyłączeniu szkoły dla młodzieży z centrum kształcenia ustawicznego. Zgodnie z § 2 ust. 3 Porozumienia z dnia 28 marca 2002 r. pomiędzy Powiatem Wyszkowskim a Województwem Mazowieckim w sprawie powierzenia prowadzenia Centrum Kształcenia Ustawicznego w Wyszkowie likwidacja, przekształcenie i tworzenie szkół wchodzących w skład Centrum Kształcenia Ustawicznego wymaga pozytywnej opinii Zarządu Powiatu Wyszkowskiego.